UZDRAWIAJ ŚRODOWISKO

 
Świat stoi  na progu skrajnego wyniszczenia. Kwaśne deszcze, dziury ozonowe, skażenie gleby i powietrza promieniowaniem radioaktywnym, składowiska odpadów chemicznych i jądrowych, wielkie obszary dotknięte suszą i głodem, inne zaś powodzią, woda niezdatna do picia, nowe choroby roślin, zwierząt i ludzi lub stare choroby w nowej postaci, zanieczyszczenie ziemi, wody i powietrza pochodzące z agrochemikaliów, pestycydów, insektycydów, herbicydów, zagrożenie katastrofą nuklearną w przestrzeni kosmicznej, ginące gatunki zwierząt, znikająca pokrywa leśna planety, skrajne wahania temperatur, topniejące lodowce zagrażające zatopieniem wielu wybrzeży na świecie. Wszystko to przedstawia smutny obraz.


Dotychczas naukowcy powtarzali: “na pewno znajdziemy na to jakieś rozwiązanie”. Teraz mówią: „nie ma rozwiązania”. My jednak wiemy, że istnieje rozwiązanie polegające na naukowym podejściu do życia w harmonii z rytmami natury.” 

Vasant Paranjpe, pionier Terapii Homa Starożytne rozwiązanie dla współczesnego zanieczyszczenia:

Problemy ochrony środowiska w dzisiejszym świecie wydają się być tak ogromne, że łatwo stracić nadzieję. A przecież i tak media nie podają pełnych informacji. Bardziej ekologiczne nastawienie i prowadzenie świadomego stylu życia jest z pewnością krokiem we właściwym kierunku. Niemniej jednak jasne jest, że aby uchronić planetę, potrzebny jest jakiś naukowy cud.

W starożytnych czasach istniały wspólnoty praktykujące wedyjskie uzdrawiające ognie, które utrzymywały równowagę w naturze i zapewniały dobrobyt mieszkańców. Wzmianki o tych ogniach znajdują się w historycznych zapisach Celtów, Inków, kultur Ameryki Płn. i wielu innych. Choć wiele z tej wiedzy odeszło w zapomnienie, to w niektórych rdzennych kulturach do dziś przetrwały praktyki ceremonii ognia.

Na nowo przywrócona starożytna nauka o Agnihotrze i Terapii Homa oferuje rozwiązania problemów współczesnego życia. Każdy może wykonywać Agnihotrę w swoim własnym domu i wnieść znaczący wkład w uzdrawianie środowiska. Pełne zastosowanie wszystkich technik Terapii Homa przynosi tak znaczące efekty lecznicze, jak:

  •   Wolne od chorób i bogate w składniki odżywcze uprawy, dzięki zastosowaniu metod ekologicznego rolnictwa Homa
  • Oczyszczanie zasobów wodnych, takich jak rzeki, jeziora, źródła, studnie a nawet morza.
  • Powstrzymanie rozwoju chorób roślin oraz lasów
  • Odbudowanie warstwy ozonowej.
  • Neutralizowanie promieniowania radioaktywnego i jego szkodliwego działania.
  • Odrodzienie skażonej ziemi.
  • Przywrócenie równowagi w Naturze.

Prawdziwa żywność:

“Jesteś tym, co jesz” oraz “jedzenie jest lekiem” to powiedzenia, które nigdy wcześniej nie były aż tak aktualne. Martwa, z powodu komercyjnej produkcji rolnej, gleba wydaje plony o niskiej wartości odżywczej, ze śladami obecności toksycznych agrochemikaliów. Współczesna żywność nie zapewnia nam tych samych wartości odżywczych, jak dawniej. Według najnowszych statystyk, choroby szerzą się w takim tempie, że wkrótce co trzecia osoba na świecie będzie chora na raka.

Dzięki ekologicznemy rolnictwu Homa możemy uzdrowić środowisko i uprawiać niezwykle odżywcze rośliny. Żywność ponownie stanie się lekiem, który wzmacnia system odpornościowy i zapewnia zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne.

Samo wykonywanie Agnihotry w domu lub w pracy przynosi wiele korzyści zdrowotnych i zwiększa poczucie szczęścia. Człowiek przyzwyczaił się do brania od Matki Ziemi; z Agnihotrą mamy okazję dawać jej w zamian coś bardzo ważnego. Dzięki stosowaniu Terapii Homa możemy ponownie stać się opiekunami naszej planety.

Woluntariusze Terapii Homa na całym świecie służą pomocą w przygotowaniu projektów ochrony środowiska włącznie z naukową dokumentacją. Zapraszamy do kontaktu rolników, ekologów, naukowców a także Uczelnie Wyższe zainteresowane zastosowaniem Terapii Homa i zapoznaniem się z wynikami dotychczas przeprowadzonych badań.