Z wielką radością pragniemy oznajmić, że rozpoczęliśmy budowę Ekologicznego Centrum Terapii Homa “Centre of Light” w Ekowiosce Bhrugu Aranya w Polsce. Ośrodek “Centre of Light” stanowi nowy etap w rozwoju i rozbudowie Ekowioski Bhrugu Aranya, jako że ten  potężny punkt energetyczny staje się międzynarodowym ośrodkiem dla ludzi, którzy chcą sami  doświadczyć i nauczyć się więcej o zrównoważonych sposobach życia i  uzdrowienia naszej planety.

Innowacyjny budynek ośrodka będzie wykonany z ekologicznych materiałów takich jak drewno, słoma i glina. Naturalna glina, trociny i słoma stworzą żywy, oddychający budynek,  gdzie nasi goście będą mogli  cieszyć się uzdrawiającą atmosferą. Używamy tylko lokalnych materiałów, np. glina przeznaczona do wypełnienia ścian i tynków pochodzi z samego wykopu pod fundamenty.

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się tej rewolucyjnej oraz zrownoważonej metody budowlanej po wstępnej fazie stawiania fundamentów oraz konstrukcji szkieletowej będziemy prowadzić warsztaty ekologicznego budowania z gliny. Weź się do pracy i razem z nami wypełniaj ściany trocinami i gliną, tynkuj organiczną powierzchnię ścian naszym  gliniano-piaskowym tynkiem!

 Ośrodek będzie oferowało 36 miejsc noclegowych.  Na parterze będzie usytuaowana wegeteriańska kuchnia ekologiczna oraz restauracja. Obok jadalni będzie znajdować się studio sztuki przeznaczone do pracy z rzeźbą, malarstwem i rysunkiem mandali oraz innymi twórczymi mediami włącznie z gliną. Dodatkowo znajdą się tam również pomieszczenia do terapii Spa & Wellness i sauna.

Druga kondygnacja będzie miała formę dwóch oktogonalnych skrzydeł. W pierwszym z nich mieścić się będzie sala seminaryjna połączona z dużym tarasem z widokiem na góry i otaczające lasy. Z tarasu goście będą mogli również podziwiać nasz piękny ekologiczny ogród w formie mandali. W drugim skrzydle  będą znajdować się 4 obszerne 3-osobowe pokoje dla gości, każdy z osobną łazienką. Trzecia kondygnacja to 8 przestrzennych pokoi gościnnych z pięknymi widokami. Każdy z nich jest wyposażonych w łazienkę. Wszystkie wnętrza są artystycznie wykończone naturalną  gliną i drewnem.

Przyłącz się do nas i razem stwórzmy ośrodek Centre of Light!

Już teraz przyjeżdżają do nas goście z Polski, z Europy i innych kontynentów aby rozwijać się duchowo, praktykować  twórczą ekspresję oraz nauczyć się ekologicznego ogrodnictwa i ziołolecznictwa. Atmosfera Bhrugu Aranya przesycona jest wysokimi wibracjami, które pochodzą z codziennie wykonywanych ajurwedyjsckich ogni. Energia ta promieniuje by uzdrawiać Ziemię i wszystkie istoty żywe: rośliny, zwierzęta i ludzi.  Wielu ludzi doświadcza tutaj spokoju i głębokiego uzdrowienia, uczy się wielu nowych umiejętności i zabiera ze sobą praktyczne narzędzia, które pomagają transformować życie. To miejsce, które inspiruje i wzmacnia wszystkich odwiedzających.

AKTUALNOŚCI Z BUDOWY OŚRODKA “CENTRE OF LIGHT”

Marzec 2018

2 Etap budowy zakończony!

Mamy wspaniałą wiadomość – praca nad pokryciem dachowym ośrodka “Centre of Light” dobiegła końca.

Można powiedzieć, że cały proces budowy graniczy z cudem. Zimowa pogoda wcale nie sprzyjała pracom przy budowie, sami wciąż zastanawiamy się jak nasi budowniczy sobie z tym poradzili. Prawie codziennie przed rozpoczęciem pracy trzeba było usunąć śnieg i lód z konstrukcji dachowej. Były też dni, kiedy silny wiatr utrudniał montaż pokrycia dachowego, ale i to nie powstrzymało naszych dzielnych górali, jedną ręko kurczowo trzymali się belek a drugą zacięcie mocowali dachówki. Jesteśmy pełni podziwu nie tylko dla ich wyczynów lecz również faktu że dach naprawdę wygląda pięknie.

 

Teraz gorliwie przygotowujemy się do kolejnego etapu budowy, który rozpocznie się w maju. Będziemy wykonywać konstrukcję drewnianą ścian a następnie wypełniać ją gliną lekką. Jest to etap pracochłonny, który wymaga zespołu profesjonalnych budowniczych i stałego przepływu wolontariuszy, aby wszystko udało się zgodnie z planem.

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem i pomóc przy budowie, skontaktuj się z nami.

Zapraszamy Was do przyłączenia się do tego nadzwyczajnego projektu.

Listopad 2017

Mamy dla Was wspaniałe wieści, budowa ośrodka “Centre of Light” idzie do przodu pełną parą. Konstrukcja drugiego piętra została już zakończona, teraz czas na konstrukcję dachu. Wierzymy że jeszcze przed nowym rokiem będziemy świętować ukończenie dachu.

Wszystko to byłoby nie możliwe bez hojnych darowizn, które otrzymaliśmy od ludzi z różnych stron świata. Czujemy ogromną wdzięczność za Wasze wsparcie w tym, co staramy się tu osiągnąć. Odwiedzający nas w tym roku goście potwierdzili, że wielu ludzi poszukuje nie tylko sposobów by uzdrowić siebie i planetę ale również poszukuje odpowiedzi na pytanie  o znaczenie i cel  swojego życia.

Bhrugu Aranya jest starożytnym miejscem i jednym z trzech punktów Światła na Ziemi, które utrzymywane są w celu uzdrowienia planety. Ośrodek “Centre of Light” będzie nie tylko miejscem służącym do nauczania Terapii Homa  i samowystarczalnych sposobów życia ale również bezpieczną przystanią i schronieniem w nadchodzących czasach.

W tym roku dzięki naszej kampanii udało się zebrać prawie 200 000 zł. Jest to dla nas niezwykłe osiągniecie. Budowa posuwa się naprzód ale musimy zebrać jeszcze 160 000 zł przed końcem tego roku.

Zapraszamy Was do przyłączenia się do tego nadzwyczajnego projektu.

Jesteśmy również otwarci na wszelkie pomysły, które mogą pomóc w realizacji ośrodka “Centre of Light”.  Jeśli masz jakieś sugestie, skontaktuj się z nami.

Prace budowlane – stan obecny: fundamenty, konstrukcja nośna piwnicy i pierwszego piętra oraz stropy zostały wykonane. Teraz pora na drewnianą konstrukcję dachu i jego pokrycie. Zakończenie tego tego intensywnego etapu umożliwi w przyszłym roku pracę nad wypełnieniem gliniano-słomianych ścian oraz wykonaniem glinianych tynków. W trakcie warsztatów, które w tym czasie będziemy organizować, każdy będzie mógł przyłożyć swojej ręki do budowy.