JAK PRAKTYKOWAĆ AGNIHOTRĘ

Dowiedz się jak sam możesz wykonywać Agnihotrę. Ta starożytna nauka może zrewolucjonizować twoje życie. W krótkim czasie możesz nauczyć się jak w prosty i dokładny sposób wykonywać Agnihotrę. Już po kilku dniach praktyki doświadczysz dobroczynnych efektów uzdrawiającego ognia swoim domu, ogrodzie lub na balkonie.

Na tej stronie znajdziesz instruckje jak wykonywać Agnihotrę i jak przygotować potrzebne materiały. Aby zakupić akcesoria do Agnihotry kliknij tutaj.

MATERIAŁY DO AGNIHOTRY

1. Miedziana piramidka:

Agnihotrę wykonuje się w miedzianej piramidzie o określonych rozmiarach. Specyficzny geometryczny kształt schodkowej piramidy działa jako generator rezonansu, który powstaje dokładnie w czasie Agnihotry.

Piramidy zostały naukowo przebadane w laboratoriach i wykazały zdolność wytwarzania leczniczych efektów takich jak redukcja radioaktywności, produkcja jonów ujemnych oraz wzmocnienie systemu odpornościowego żyjących organizmów.

2. Suszony nawóz krowi:

Jest to główne paliwo służące do rozpalania ognia Agnihotry. Nawóz krowi jest substancją o silnych właściwościach leczniczych. We wszystkich starożytnych kulturach Indian Ameryki Południowej i Północnej, mieszkańców Skandynawii, wschodniej i zachodniej Europy a także Afryki i Azji nawóz krowi używany jest w leczeniu wielu różnych dolegliwości. Wykazuje on również działanie neutralizujące radioaktywność oraz posiada właściwości przeciwbakteryjne. Najlepiej jest oczywiście pozyskiwać nawóz od krów hodowanych w gospodarstwach ekologicznych, żywionych czystą trawą, sianem i zbożem. Ekologiczny suszony nawóz krowi możesz zakupić tutaj.

3. Brązowy ryż:

Należy stosować brązowy ryż, jak najmniej oczyszczony i niepołamany, najlepiej pochodzący z upraw ekologicznych. Jeśli ziarno ryżu jest złamane chemiczna analiza obu kawałków może być taka sama ale struktura subtelnej energii jest uszkodzona i z tego powodu takie ziarno nie powinno być użyte przy wykonywaniu leczniczego ognia Agnihotry, według starożytnej wiedzy o bioenergii. Ziarna ryżu będą wrzucane do ognia dokładnie o czasie Agnihotry.

4. Ghee (klarowane masło):

Do przygotowania ghee użyj czyste masło z mleka krowiego, bez żadnych dodatków (np.olei roślinnych, sóli), umieść je w garnku i podgrzewaj na bardzo wolnym ogniu. Zbierz tworzącą się na powierzchni roztopionego masła pianę. Kiedy w garnku pojawi się czysty, klarowny tłuszcz możemy go oddzielić od pozostałego na dnie białka przecedzając przez drobne sitko do czystych, najlepiej szklanych pojemników. Ghee nie trzeba przechowywać w lodówce. Bardzo ważne jest aby ghee pochodziło w 100 % tylko i wyłącznie z mleka krowiego. Ghee również wykazuje lecznicze właściwości i używane jest od wielu tysięcy lat w Ajurwedzie jako składnik wielu leków.

5. Tabela czasów Agnihotry

Agnihotrę wykonuje się codziennie dokładnie w czasie wschodu i zachodu słońca. Tylko w tym czasie można uchwycić strumień podtrzymujących życie energii emanujących ze słońca i użyć ich dla dobra wszystkich istot żywych. Jeśli ogień nie zostanie zapalony w dokładnym czasie to nie będzie to już Agnihotra i nie będzie miał silnego uzdrawiającego efektu.

Aby otrzymać tabelę czasów Agnihotry skontaktuj się. Do obliczania dokładnych czasów możesz również użyć aplikację iAgnihotra na iPhone i na telefonie z systemem Android.

6. Zapałki:

Do rozpalenia ognia używaj tylko zapałek, nigdy zapalniczek. Zapalniczki wydzielają butan – gaz, który zanieczyszcza proces Agnohotry.

 

JAK WYKONAĆ AGNIHOTRĘ

Przygotuj ogień:

–       Umieść mały kawałek suszonego nawozu na dnie piramidki.

–       Odłam trzy kawałki nawozu i ułóż w piramidzie w kształcie trójkąta,  jak pokazuje zdjęcie.

–       Odłam dłuższy i węższy kawalek nawozu, który posłuży do rozpalenia ognia.


Posmaruj ghee i rozpal ogień:

–       Rozsmaruj ghee na wewnętrznej stronie kawałków nawozu.

–       Kawałek nawozu, którego użyjesz do rozpalenia posmaruj z obu stron.

Przygotuj ryż:

–       Umieść około jedną łyżeczkę ryżu w miedzianej miseczce.

–       Usuń wszystkie połamane ziarna.

–       Podziel pozostały ryż na dwie porcje i dodaj do nich kilka kropli ghee.

Rozpal ogień:

–       Rozpal wybrany wcześniej kawałek nawozu ok. 3-4 minut (na początku praktyki 5-8 minut) przed czasem podanym w tabeli wschodów i zachodów słońca.

–   Aby  ogień dobrze się rozpalił dodaj więcej ghee używając miedzianej łyżeczki.

Wykonaj Agnihotrę:

–       Kilka sekund przed dokładnym czasem Agnihotry określonym w tabeli czasów weź pierwszą porcję ryżu między palce prawej ręki.

–       W czasie dokładnym czasie zaśpiewaj Mantrę i po pierwszym słowie „swaha” dodaj do ognia pierwszą porcję ryżu. Drugą porcję dodaj po kolejnym słowie „swaha”.

–    Po zaśpiewaniu mantry i wrzuceniu ryżu, nie dodawaj już nic do ognia, by nie zakłócać wzajemnego oddziaływania subtelnych energii. Jeśli jest to możliwe, nie ruszaj piramidki aż do czasu kolejnej Agnihotry.

–    Zrelaksuj się i poświęć tą chwilę na medytację by oczyścić umysł, przynajmniej aż do momentu kiedy wygaśnie ogień. Oddychaj głęboko i odczuj jak znika wszelkie napięcie, a uzdrawiający wpływ ognia nasila się.

Mantry Agnihotry:

Mantra porannej Agnihotry:

sooryáya swáhá, sooryáya idam na mama

prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama

 

Mantra wieczornej Agnihotry:

agnaye swáhá, agnaye idam na mama

prajápataye swáhá, prajápataye idam na mama

Ciesz się rezultatami Agnihotry!

Po wykonaniu Agnihotry medytuj, zrelaksuj się i pozwól odpłynąć myślom. Oddychaj głęboko i pozwól by napięcie opuściło twoje ciało i umysł.

Pozostań w tym stanie wyciszenia przynajmniej do momentu aż ogień sam wygaśnie. Zbierz popiół (dopiero przed następną Agnihotrą) i przechowuj w ceramicznym, szklanym lub drewnianym naczyniu. Nie trzymaj popiołu Agnihotry w pojemnikach wykonanych z plastiku i metalu innego niż miedź lub złoto.

Popiół Agnihotry możesz używać jako użyźniający nawóz do roślin lub jako środek leczniczy dla ludzi i zwierząt. W Ameryce Płd. popiół Agnihotry nazywany jest “cudownym popiołem”. Tutaj możesz znaleźć informacje jak wykonać własne Leki z Popiołu Agnihotry.

Im więcej suszonego nawozu użyjesz, tym większy ogień Agnihotry i mocniejszy jest uzdrawiający efekt oraz większe ilości leczniczego popiołu.

Jak wykonać suszony nawóz krowi:

Jeśli sam chcesz wykonać suszony nawóz do Agnihotry najpierw musisz znaleźć dobre źródło nawozu pochodząego od zdrowych krów.

Po zebraniu świeżego nawozu uformuj niewielkie placki, umieść je na drobnej siatce (możesz użyć np. siatkę okienną) i pozostaw na słońcu do wysuszenia. Gotowe placki przechowuj w suchym miejscu do codziennego użytku.

 

INNE ARTYKUŁY:

Dowiedz się kiedy NIE wykonywać Agnihotry

Zakup akcesoria do Agnihotry

Poznaj naukę o Terapii Homa

Odwiedź nasza ekowioskę i bezpośrednio doświadcz energii Homa!

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami!

Darmowy przewodnik o Agnihotrze który krok po kroku nauczy Cię jak wykonywać Agnihotrę.