Nasza wizja dotyczy globalnej ekowioski, ludzi różnych kultur, ras oraz religii pracujących razem by uratować naszą ukochaną Matkę Ziemię. W wizji tej nasza ekowioska manifestuje się jako miejsce pełne siły, gdzie uzdrowienie, ekologiczne rolnictwo,samowystarczalny styl życia, kreatywna ekspresja przez sztukę i muzykę odnajdują swój dom. Teraz bardziej niż kiedykolwiek istnieje potrzeba by powrócić do życia w harmonii z naturą i innymi istotami żyjącymi.

Ekowioska Bhrugu Aranya

Bhrugu Aranya jest rozkwitającą międzynarodową ekowioską, jedyną w swoim rodzaju w Polsce. Od 1995 roku nasza ekologiczna farma rozrosła się do wspólnoty paru rodzin, których członkowie są w różnym wieku. Wszyscy jesteśmy oddani pracy na rzecz uzdrawiania środowiska naturalnego. Ekowioska jest centrum edukacyjnym, gdzie można poprzez własne doświadczenie nauczyć się Terapii Homa z jej wieloma zastosowaniami. W Bhrugu Aranya można się uczyć poprzez uczestnictwo w ekologicznym ogrodnictwie Homa, praktykowanie technik rozwoju osobistego, uzdrawianie, medytację i odkrywanie własnego twórczego potencjału.

Odwiedź nas

Witamy w naszym Centrum Terapii Homa i Ekowiosce!

Z radością zapraszamy gości z całego świata by nauczyć się Terapii Homa i doświadczyć życia w naszej Ekowiosce. Ekowioska leży w pięknym, górzystym regionie z widokiem na majestatyczne Tatry i otaczające nas góry. Graniczy również z sosnowymi i mieszanymi lasami.

Wszystkich odwiedzających koniecznie prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefniczny aby ustalić termin wizyty.

Wolontariat

W ciepłych miesiącach roku prowadzimy projekty dla wolontariuszy zainteresowanych ogrodnictwem, uprawą ziół, opieką nad zwierzętami, stolarką. Wolontariusze otrzymują “wikt i opierunek” w zamian za swoją pracę. Od wielu lat przyjeżdżają do naszej społeczności  wolontariusze z różnych stron świata aby doświadczyć unikalnego  stylu życia, smakować naszej wegetariańskiej ekologicznej kuchni i pomagać w codziennych czynnościach.

Nasze nowe Centrum!

Głęboko wsród lasów u podnóża gór Tatr znajduje się ekowioska Bhrugu Aranya – centrum uzdrawiania i schronienia w tych burzliwych czasach. Bhrugu Aranya zostało założone w 1995 roku i od wielu lat skupia się na tworzeniu samowystarczalnego gospodarstwa Homa i funkcjonalnej społeczności. Teraz podjęliśmy kolejny krok w naszym rozwoju – budujemy Centrum Światła – ośrodek  z ekologicznych materiałów jak słoma, glina i drewno.