Wspieraj budowę Edukacyjnego Centrum Terapii Homa

“Centre of Light”

 

TWOJA DAROWIZNA
Opis:
Kwota:Ekowioska Bhrugu Aranya jest pierwszą ekowioską w Polsce. Od ponad 20 lat nasza międzynarodowa społeczność kreuje bezpieczną przystań, miejsce gdzie każdy może przyjechać, by nauczyć się ekologicznego ogrodnictwa, zrównoważonego życia w zgodzie z naturą oraz twórczej ekspresji przez sztukę i muzykę. Ten styl życia wzmacniany jest przez silny duchowy fundament o charakterze bezwyznaniowym i uniwersalnym.

Nasza edukacyjna, niedochodowa Fundacja Terapia Homa uczy Agnihotry i przekazuje nauki Wedyjskie, które uczą jak zadbać nie tylko o nasz umysł, ciało i ducha, lecz również o nasze środowisko.

Wielu ludzi doświadcza tutaj spokoju i głębokiego uzdrowienia, uczy się wielu nowych umiejętności i zabiera ze sobą praktyczne narzędzia, które pomagają transformować życie. To miejsce, które inspiruje i wzmacnia wszystkich odwiedzających.

Aby jeszcze więcej osób mogło korzystać z dobrodziejstw, jakie dają nauki Ajurwedy, postanowiliśmy wybudować Edukacyjne Centrum Terapii Homa “Centre of Light”. Chcemy aby to miejsce umożliwiało powrót do wewnętrznej równowagi, odzyskanie sił witalnych, żywy kontakt z przyrodą oraz ze sobą. Ponad to chcemy stworzyć idealne miejsce do wymiany pionierskich pomysłów, ekologicznych rozwiązań, innowacyjnych metod. Będzie to centrum spotkań, współpracy, dzielenia się wiedzą i kształcenia dla eko-innowatorów, terapeutów medycyny alternatywnej oraz działaczy na rzecz ochrony środowiska.

Sam budynek centrum chcemy wykonać z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, glina i słoma, przyjaznych dla środowiska i człowieka. Przyłącz się do nas i razem stwórzmy ośrodek Centre of Light!

W ośrodku “CENTRE OF LIGHT” skorzystasz z:

TERAPII HOMA

 • Ajurwedyjskie techniki pomagające przywrócić Naturze równowagę
 • Agnihotrę i jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i środowisko

WARSZTATÓW ROZWOJU WEWNĘTRZNEGO

 • Idealna przestrzeń na wypoczynek i wyciszenie w uzdrawiającej atmosferze
 • Zajęcia z Jogi i Medytacji
 • Warsztaty Samorozwoju
 • Uzdrawianie przez Ogień i Dźwięk kryształowych mis

SZTUKI I MUZYKI

 • Twórcze Zajęcia z samoekspresji
 • Mandala – Arteterapia
 • Zajęcia muzyczne – Medycyna dla duszy

EKOLOGICZNEGO STYLU ŻYCIA

 • Doświadczenie życia w naszej unikalnej ekowiosce
 • Warsztaty budownictwa naturalnego
 • Warsztaty ekologicznego ogrodnictwa, pszczelarstwa i zrównoważonego rolnictwa
 • Warsztaty ziołolecznictwa
 • Banki nasion dla rodzimych i starych odmian roślin
 • Ekologiczna kuchnia wegetariańska i wegańska
 • Nauka tradycyjnych rzemiosł

 

 

Od ponad 20 lat oferujemy edukację dla wielu ludzi z całego świata, dzielimy się naszymi umiejętnościami i metodami uzdrawiania środowiska. Teraz nadszedł czas rozbudowy ośrodka, abyśmy mogli spotykać się w większym gronie przez cały rok. Pragniemy, aby jeszcze więcej ludzi mogło uczyć się i doświadczać życia w ekologicznej społeczności dążącej ku samowystarczalności.

 

EKO-BUDYNEK  “CENTRE OF LIGHT”

Latem 2018 roku z pomocą wspaniałych wolontariuszy wykonaliśmy gliniano-słomiane ściany. Natomiast wiosną tego roku udało się nam zamontować izolacją zewnętrzną oraz deskę elewacyjną. 

Teraz zbieramy fundusze na następny etap, który obejmuje: zewnętrzne ściany piwnicy, drzwi i okna, gliniane tynki.

Aby to się udało potrzebujemy zebrać 150 000 zł.

Aktualne zdjęcia  budynku zrobione w maju 2019 roku, ściany zewnętrzne zostały zaizolowane oraz pokryte modrzewiową deską elewacyjną.

KIM JESTEŚMY?

Bhrugu Aranya jest międzynarodową ekowioską Homa w Polsce. Miejsce istnieje  od 1995 roku, a tworzone jest przez kilka zaprzyjaźnionych rodzin. Obecnie mieszka tu 14 dorosłych osób i 4 dzieci. Jesteśmy grupą artystów, pisarzy, muzyków, terapeutów, ogrodników, filmowców, nauczycieli i zielarzy. Wszyscy stosujemy starożytne praktyki wedyjskie i jesteśmy oddani pracy na rzecz uzdrawiania środowiska naturalnego. Naszą misją jest uczenie szacunku do Matki Ziemi. Nasza wioska to miejsce, gdzie ekologia spotyka się z duchowością. 

Od skromnych początków dwóch osób Jarka i Parvati oraz starej drewnianej chaty Bhrugu Aranya stała się wspaniałą oazą. Stworzyliśmy piękny ekologiczny ogród, utrzymujemy stary sad, gdzie rosną stare odmiany jabłoni i śliw. Wybudowaliśmy nowe ekologiczne budynki z drewna oraz słomy i gliny.

Opiekujemy się również krowami, kaczkami, pszczołami, towarzyszą nam koty i psy. Traktujemy nasze zwierząta z miłością i szacunkiem i staramy się uczyć przyszłe pokolenia życia w harmonii z naturą.

Przez cały rok praktykujemy uzdrawiające ognie wedyjskie, które tworzą atmosferę harmonii i pozwalają nam uprawiać zdrowsze warzywa i lecznicze zioła.

Obejrzyj krótki film o naszej ekowiosce

CHCESZ NAM POMÓC?

Możesz wspierać nas na wiele sposobów i każda pomoc mała czy duża jest dla nas bardzo ważna. Z każdym krokiem razem zbliżamy się do celu.

 • Możesz przekazać dowolną kwotę na nasz cel

   

 • opowiedz znajomym o naszym projekcie i zaproś ich do wsparcia

 • pomóż w promocji udostępniając informacje o naszej kampani w szerszych kręgach np. wyślij maila w swojej społeczności

 • udostępniaj nasze posty z naszej strony na Facebooku: Ecovillage Bhrugu Aranya na swoich zaprzyjaźnionych grupach

 • zapisz się na naszego Newslettera i na bieżąco śledzić nasze poczynania

 • może masz inny pomysł jak pomóc? Napisz do nas

Zapraszamy Cię również do odwiedzenia naszej ekowioski.

A jeśli chcesz poświęcić swój czas i pracować z nami, zostań naszym wolontariuszem.

Zapewniamy pyszne wegetariańskie posiłki, niezapomniane wakacje, podczas których nauczysz się wiele praktycznych umiejętności. Więcej informacji na temat wolontariatu znajdziesz tutaj.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Parvati Rosen-Bizberg, USA 

Współzałożycielka Ekowioski Bhrugu Aranya, nauczycielka, terapuetka, artystka i autorka wielu książek

„Moją pasją jest twórczość artystyczna oraz rozwój osobisty. Uwielbiam inspirować innych, zwłaszcza dzieci do twórczego poznawania i wyrażania siebie. Moją ulubioną metodą pracy jest terapia przez sztukę, muzykę i ruch.”

Jarosław Bizberg, Polska 

Współzałożyciel Ekowioski Bhrugu Aranya i Fundacji Terapii Homa. Pionier głębokiej ekologii i autor książki “Homa Farming for the New Age” 

“Największą radość daje mi dzielenie się z innymi wiedzą o ochronie i uzdrawianiu środowiska naturalnego oraz samowystarczalnym życiu poza matrixem.” 

Asia Maher, Polska

Ogrodniczka, zielarka, artystka

„Uwielbiam łączyć się z Matką Ziemią projektując ogrody, uprawiając lecznicze zioła, współpracując z duchami natury. Pasjonuje mnie terapia przez sztukę, zioła i terapia Homa.

Rory Maher, UK

Ogrodnik, pszczelarz, zielarz, złota rączka

„Specjalizuję się w ekologicznych uprawach warzyw i leczniczych ziół Homa. Moją pasją jest pszczelarstwo i stosowanie technik Terapii Homa w tworzeniu idealnych warunków dla życia pszczół.

Karina Suwindi Kadir, Australia

Wokalistka, mistrzyni kuchni wegeteriańskiej, podróżniczka

„Pracuję dla organizacji charytatywnych od 9 lat. Fascynuje mnie życie w małych wspólnotach i promowanie zrównoważonego, alternatywnego sposobu życia. Lubię ludzi, którzy są przykładem tego czego nauczają.”

Maria Kalisz-Komorowska, Polska

Psycholog z wykształcenia, współzałożycielka Fundacji Terapia Homa, ogrodniczka, dystrybutorka ekologicznych produktów rolnych

„Praca dla Fundacji przynosi mi wiele radości. Interesuje mnie naturalna uprawa warzyw, kwiatów i ziół. Mój ogród jest moim prawdziwym domem.”

Barry Rathner, USA

Terapeuta, psycholog i pisarz

„Specjalizuje się w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków. Stosuję Terapie Homa, dietę i ćwiczenia, które leczą uzależniające zachowania. Zajmuje się także terapią depresji.

Ulrich Berk, Germany

Filozof, nauczyciel, badacz

Ponad 30 lat zajmowałem się nauczaniem Terapii Homa głównie w krajach Europy wschodniej. Obecnie zajmuję się inicjacją i koordynacją badań naukowych nad Agnihotrą i Terapią Homa na uniwersytetach i instytucjach badawczych w Indiach oraz innych krajach.”