Wybuduj z nami Edukacyjne Centrum Terapii Homa

“Centre of Light”

 Potrzebne 360 000 zł

 • 214,137 zł – 54 wspierających 59%

Ekowioska Bhrugu Aranya jest pierwszą ekowioską w Polsce. Od ponad 20 lat nasza międzynarodowa społeczność kreuje bezpieczną przystań, miejsce gdzie każdy może przyjechać, by nauczyć się ekologicznego ogrodnictwa, zrównoważonego życia w zgodzie z naturą oraz twórczej ekspresji przez sztukę i muzykę. Ten styl życia wzmacniany jest przez silny duchowy fundament o charakterze bezwyznaniowym i uniwersalnym.

Nasza edukacyjna, niedochodowa Fundacja Terapia Homa uczy Agnihotry i przekazuje nauki Wedyjskie, które uczą jak zadbać nie tylko o nasz umysł, ciało i ducha, lecz również o nasze środowisko.

Wielu ludzi doświadcza tutaj spokoju i głębokiego uzdrowienia, uczy się wielu nowych umiejętności i zabiera ze sobą praktyczne narzędzia, które pomagają transformować życie. To miejsce, które inspiruje i wzmacnia wszystkich odwiedzających.

Aby jeszcze więcej osób mogło korzystać z dobrodziejstw, jakie dają nauki Ajurwedy, postanowiliśmy wybudować Edukacyjne Centrum Terapii Homa “Centre of Light”. Chcemy aby to miejsce umożliwiało powrót do wewnętrznej równowagi, odzyskanie sił witalnych, żywy kontakt z przyrodą oraz ze sobą. W tym miejscu nauczyciele, uzdrowiciele, artyści, pionierzy z różnych stron świata mogą dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi.

Sam budynek centrum chcemy wykonać z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, glina i słoma, przyjaznych dla środowiska i człowieka. Pierwszy etap budowy obejmujący fundamenty i piwnicę już ukończyliśmy. Teraz zaczynamy nowy sezon budowlany.

Przyłącz się do nas i razem stwórzmy ośrodek Centre of Light!

Od ponad 20 lat oferujemy edukację tysiącom ludzi z całego świata, dzielimy się naszymi umiejętnościami i metodami uzdrawiania środowiska. Teraz nadszedł czas rozbudowy ośrodka, abyśmy mogli spotykać się w większym gronie przez cały rok. Pragniemy, aby jeszcze więcej ludzi mogło uczyć się i doświadczać życia w ekologicznej społeczności dążącej ku samowystarczalności.

EKO-BUDYNEK

CENTRE OF LIGHT

Budowa ośrodka rozpoczęła się w zeszłym roku, wykonaliśmy już sporą część pracy. Do tej pory zakończyliśmy budowę fundamentów i piwnic. Teraz zbieramy fundusze na kolejny etap, czyli budowę konstrukcji szkieletowej i dachu.

Potrzebna do zrealizowana kwota:

360 000 zł

Gdy zakończymy ten etap budowy, będziemy mogli oferować warsztaty naturalnego budownictwa. Zaprosimy wolontariuszy, którzy chcą nauczyć się budowy ścian w technice straw bale, ścianek wewnętrznych z gliny lekkiej oraz tynkowania gliną.

KIM JESTEŚMY?

Bhrugu Aranya jest międzynarodową ekowioską Homa w Polsce. Miejsce istnieje  od 1995 roku, a tworzone jest przez kilka zaprzyjaźnionych rodzin. Obecnie mieszka tu 14 dorosłych osób i 4 dzieci. Jesteśmy grupą artystów, pisarzy, muzyków, terapeutów, ogrodników, filmowców, nauczycieli i zielarzy. Wszyscy stosujemy starożytne praktyki wedyjskie i jesteśmy oddani pracy na rzecz uzdrawiania środowiska naturalnego. Naszą misją jest uczenie szacunku do Matki Ziemi. Nasza wioska to miejsce, gdzie ekologia spotyka się z duchowością. 

Mieszkańcy ekowioski Bhrugu Aranya

“Nasza wizja dotyczy globalnej ekowioski, ludzi różnych kultur, ras oraz religii pracujących razem, by uratować naszą ukochaną Matkę Ziemię”.

Od skromnych początków dwóch osób Jarka i Parvati oraz starej drewnianej chaty Bhrugu Aranya stała się wspaniałą oazą. Stworzyliśmy piękny ekologiczny ogród, utrzymujemy wiekowy sad gdzie rosną stare odmiany jabłoni i śliw, wybudowaliśmy nowe ekologiczne budynki z drewna oraz słomy i gliny.

Opiekujemy się również krowami, kaczkami, pszczołami, towarzyszą nam koty i psy. Traktujemy nasze zwierząta z miłością i szacunkiem i staramy się uczyć przyszłe pokolenia życia w harmonii z naturą.

Przez cały rok praktykujemy uzdrawiające ognie wedyjskie, które kreują atmosferę harmonii i pozwalają nam uprawiać zdrowsze warzywa i lecznicze zioła.

Obejrzyj krótki film o naszej ekowiosce:

CHCESZ NAM POMÓC?

Możesz wspierać nas na wiele sposobów i każda pomoc mała czy duża jest dla nas bardzo ważna. Z każdym krokiem razem zbliżamy się do celu.

 • opowiedz znajomym o naszym projekcie i zaproś ich do wsparcia

 • pomóż w promocji udostępniając informacje o naszej kampani w szerszych kręgach np wyślij maila w swojej społeczności

 • udostępniaj nasze posty z naszej strony na Facebooku: Ecovillage Bhrugu Aranya na swoich zaprzyjaźnionych grupach

 • zapisz się na naszego Newslettera i na bieżąco śledzić nasze poczynania

 • może masz inny pomysł jak pomóc? Napisz do nas

 • Możesz przekazać dowolną kwotę na nasz cel lub wybrać jedną z naszych nagród

Zapraszamy Cię również do odwiedzenia naszej ekowioski.

A jeśli chcesz poświęcić swój czas i pracować z nami, zostań naszym wolontariuszem.

Zapewniamy pyszne wegetariańskie posiłki, niezapomniane wakacje, podczas których nauczysz się wiele praktycznych umiejętności. Więcej informacji na temat wolontariatu znajdziesz tutaj.

NASZE NAGRODY

WSPIERAJ NAS

Tutaj przekaż darowiznę
Opis:
Kwota:Lub wybierz cegiełkę

25 zł

1. Pięć wegetariańskich przepisów kulinarnych

Podziękowanie oraz specjalnie dla ciebie wybrane przepisy kulinarne z naszej ekowioskowej kuchni.

50 zł

2. Ulubione przepisy ekowioski Bhrugu Aranya kucharski e-book

Książka kucharska pełna pysznych wegetariańskich przepisów. Rozsmakuj się w orginalnych potrawach i słodkościach naszej ekowioskowej kuchni.

100 zł

3. Mandala

Piękne, oryginalne mandale uzdrawiające z limitowanej kolekcji przygotowanej przez artystkę i współzałożycielkę ekowioski Parvati Rosen-Bizberg.

150 zł

4. Praktyczna lekcja ogrodnictwa Homa

Wprowadzenie do ekologicznego ogrodnictwa Homa, stosującego starożytne wedyjskie metody w uprawie zdrowych warzyw i ziół.

200 zł

5. Trening wokalny

Karina pomoże ci uwolnić głos dzięki specjalnie dobranym ćwiczeniom usuwającym napięcia i bloki, Trening sprawi, żę śpiewania stanie się łatwiejsze.

400 zł

6. Kąpiel w dźwięku kryształowych mis

Dźwięk kryształowych mis i piękny anielski głos Katy Sawyer przeniesie cię w anielską przestrzeń gdzie doświadczysz uzdrawiających wibracji, harmonii i ukojenia zmysłów.

500 zł

7. Warsztat Mandali

Parvat Rosen-Bizberg zaprasza na twórczy warsztat Mandali. Mandale są wspaniałym narzędziem, które pomaga odnaleźć nasze prawdziwe JA oraz uwolnić kreatywność.

600 zł

8. Dwa dni w  Ekowiosce Bhrugu Aranya

Dwudniowy pobyt dla jednej osobyw górskiej drewnianej chacie z wegetariańskim obiadem.

650 zł

9. Piramidka Meru 

Piramidka Meru służy do energetyzowania. Łączy ona dwa starożytne urządzenia – piramidę i Jantrę, które od tysięcy lat używane były aby podnosić świadomość na wyższy poziom.

1000 zł

10. Drewniana skrzynka do Agnihotry 

Skrzynka zawiera wszystkie niezbędne akcesoria do palenia Agnihotry i innych ogni homa.

1500 zł

11. Biżuteria z kamieni szlachetnych

Ręcznie robiona biżuteria z kamieni szlachetnych wykonana przez mieszkańców naszej ekowioski Katy i Jacoba.

1500 zł

12. Pięć dni w  Ekowiosce Bhrugu Aranya

Pięciodniowy pobyt dla jednej osoby w górskiej drewnianej chacie dla jednej osoby z wegetariańskim obiadem.

2500 zł

13. Pięć dni w Ekowiosce Bhrugu Aranya dla 2 osób

Pięciodniowy pobyt dla dwóch osób w górskiej drewnianej chacie z wegetariańskim obiadem.

3000 zł

14. Weekend w Ośrodku “Centre of Light” dla 2 osób

Karnet na weekendowy pobyt dla dwóch osób w nowym ośrodku Centre of Light z całodziennym wegetariańskim wyżywieniem.

 

5000 zł

15. Tydzień w Ośrodku “Centre of Light” dla 2 osób

Karnet na tygodniowy pobyt dla dwóch osób w nowym ośrodku Centre of Light z całodziennym wegetariańskim wyżywieniem.

Wegetariańskie przepisy ekowioski Bhrugu Aranya - kucharski e-book

Książka kucharska pełna pysznych wegetariańskich przepisów, którymi od ponad 20 lat delektują się nasi goście i wolontariusze! Rozsmakuj się w pysznych wegetariańskich potrawach, przystawkach i deserach z naszej ekowioskowej kuchni.

 Pobyt w Ekowiosce Bhrugu Aranya

Pobyt w ekowiosce Bhrugu Aranya w górskiej drewnianej chacie z wegetariańskim obiadem. Podczas pobytu będzie można uczestniczyć w codziennych medytacjach przy Agnihotrze oraz doświadczyć codziennego życia w ekowiosce. Doskonały czas na spacery w naturze oraz relaks w uzdrawiającej atmosferze ogni Homa.

Mandale

Piękne, oryginalne mandale uzdrawiające z limitowanej kolekcji przygotowanej przez artystę i założyciela ekowioski Parvati Rosen-Bizberg. Wybierz jeden z 15 niesamowitych rysunków.

Piramidki Meru

Piramidka Meru to narzędzie do energetyzowania. Jest doskonała w domu, w biurze lub w świątyni. Łączy ona dwa starożytne urządzenia – piramidę i Jantrę, które używane były przez tysiące lat aby podnosić wibracje i świadomość na wyższy poziom. Piramida została specjalnie zaprojektowana przez Rorego i z precyzją wykonana w miedzi.

Drewniana skrzynka do Agnihotry

Skrzynka zawiera wszystkie niezbędne akcesoria do palenia ogni: piramidka, podstawka, pokrywka, miseczka do ryżu, łyżeczka, kilka placków nawozu, ghee, ryż oraz CD do nauki Mantr. Wygodna oraz praktyczna w domu i w podróży. Do tego przewodnik opisujący jak wykonywać Agnihotrę.

 Biżuteria z kamienii szlachetnych 

Ręcznie robiona, uzdrawiająca biżuteria z kamieni szlachetnych wykonana przez mieszkańców naszej ekowioski. Biżuteria stworzona z miłością – piękna i jednocześnie uzdrawiająca ozdoba. Jacob i Katy osobiście wybierają każdy kamień i projektują z niego elegancką biżuterię.

Do tej pory wykonaliśmy:

 • projekt budowlany i uzyskaliśmy pozwolenia na budowę
 • wykopy,
 • fundamenty i piwnice
 • izolacje
 • drenaż

Stan aktualny

Do ukończenia następnego etapu budowy potrzebujemy: 

 • konstrukcji szkieletowej

 • konstrukcji dachu

 • dachówki

NASZ ZESPÓŁ

Parvati Rosen-Bizberg, USA 

Współzałożycielka Ekowioski Bhrugu Aranya, nauczycielka, terapuetka, artystka i autorka wielu książek. 

„Moją pasją jest twórczość artystyczna oraz rozwój osobisty. Uwielbiam inspirować innych, zwłaszcza dzieci do twórczego poznawania i wyrażania siebie. Moją ulubioną metodą pracy jest terapia przez sztukę, muzykę i ruch.”

Jarosław Bizberg, Polska 

Współzałożyciel Ekowioski Bhrugu Aranya i Fundacji Terapii Homa. Pionier głębokiej ekologii i autor książki “Homa Farming for the New Age”. 

“Największą radość daje mi dzielenie się z innymi wiedzą o ochronie i uzdrawianiu środowiska naturalnego oraz samowystarczalnym życiu poza matrixem.” 

Katy Sawyer, USA 

Piosenkarka, muzykoterapuetka.

„Kocham pracę ze zwierzętami, jazdę konną oraz zdrową kuchnię wegeteriańską. W mojej pracy z dźwiękiem używam śpiewu i gram na kryształowych misach by tworzyć harmonię, która przywraca zdrowie na wielu poziomach.

Jacob Sawyer, USA

Jeden z założycieli Ekowioski, biznesmen, muzyk.

„Jestem twórczą osobą o wielu zainteresowań m.in.: muzyka, tworzenie filmów, projektowanie leczniczej biżuterii, budownictwo ekologiczne.”

Asia Maher, Polska

Ogrodniczka, zielarka, artystka.

„Uwielbiam łączyć się z Matką Ziemią projektując ogrody, uprawiając lecznicze zioła, współpracując z duchami natury. Pasjonuje mnie terapia przez sztukę, zioła i terapia Homa.

Rory Maher, UK

Ogrodnik, pszczelarz, zielarz, złota rączka.

„Specjalizuję się w ekologicznych uprawach warzyw i leczniczych ziół Homa. Moją pasją jest pszczelarstwo i stosowanie technik Terapii Homa w tworzeniu idealnych warunków dla życia pszczół.

Karina Suwindi Kadir, Australia

Wokalistka, mistrzyni kuchni wegeteriańskiej, podróżniczka.

„Pracuję dla organizacji charytatywnych od 9 lat. Fascynuje mnie życie w małych wspólnotach i promowanie zrównoważonego, alternatywnego sposobu życia. Lubię ludzi, którzy są przykładem tego czego nauczają.”

Maria Kalisz-Komorowska, Polska

Psycholog z wykształcenia, współzałożycielka Fundacji Terapia Homa, ogrodniczka, dystrybutorka ekologicznych produktów rolnych.

„Praca dla Fundacji przynosi mi wiele radości. Interesuje mnie naturalna uprawa warzyw, kwiatów i ziół. Mój ogród jest moim prawdziwym domem.”

Barry Rathner, USA

Terapeuta, psycholog i pisarz.

„Specjalizuje się w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków. Stosuję Terapie Homa, dietę i ćwiczenia, które leczą uzależniające zachowania. Zajmuje się także terapią depresji.

Ulrich Berk, Germany

Filozof, nauczyciel, badacz.

Ponad 30 lat zajmowałem się nauczaniem Terapii Homa głównie w krajach Europy wschodniej. Obecnie zajmuję się inicjacją i koordynacją badań naukowych nad Agnihotrą i Terapią Homa na uniwersytetach i instytucjach badawczych w Indiach oraz innych krajach.”