Ecovillage-bhrugu-aranya-community

 Bhrugu Aranya jest rozkwitającą międzynarodową ekowioską, jedyną w swoim rodzaju w Polsce. Od 1995 roku nasza ekologiczna farma rozrosła się do wspólnoty paru rodzin, których członkowie są w różnym wieku. Wszyscy jesteśmy oddani pracy na rzecz uzdrawiania środowiska naturalnego. Ekowioska jest centrum edukacyjnym, gdzie można poprzez własne doświadczenie nauczyć się Terapii Homa z jej wieloma zastosowaniami. W Bhrugu Aranya można się uczyć poprzez uczestnictwo w ekologicznym ogrodnictwie Homa, praktykowanie technik rozwoju osobistego, uzdrawianie, medytację i odkrywanie własnego twórczego potencjału.

Atmosfera tego miejsca przesycona jest wysokimi wibracjami, które pochodzą od codziennie wykonywanych ogni ajurwedyjskich. Energia ta promieniuje i uzdrawia Ziemię i wszystkie rośliny, zwierzęta oraz ludzi. W tym wyjątkowym miejscu od ponad 25 lat wykonywana jest Agnihotra o wschodzie i zachodzie słońca. Począwszy od skromnych początków dwojga ludzi Jarka i Parvati, ekowioska Bhrugu Aranya rozwinęła się we wspaniałą uzdrawiającą oazę. Na początku stały tutaj tylko drewniana zniszczona chata i stodoła otoczone magicznym, wiekowym sadem jabłkowym. Droga wiodąca w górę ledwo docierała do tego odosobionego miejsca,  skąd rozpościerał się przepiękny widok na górską dolinę. Przeczytaj jak to wszystko się zaczęło: Historia Ekowioski Bhrugu Aranya


NASZA EKOWIOSKA DZISIAJ:

Obecnie mieszka tu 12 dorosłych i 4 dzieci. Mieszkańcy w wieku od 9 do 70 lat są eklektyczną grupą i posiadają wiele różnych umiejętności i talentów takich jak: sztuka, uzdrawianie, pisanie, tworzenie filmów, muzyka, uprawa ziemi, nauczanie Terapii Homa i ziołolecznictwo.

Dzięki uzdrawiającemu otoczeniu, wychowywane tutaj dzieci rosną zdrowe, szczęśliwe i zharmonizowane z Naturą w sposób, jaki wielu z ich rówieśników nie zna.

W ciągu roku, razem uprawiamy nasz ogród w kształcie pięknej, okrągłej mandali, gdzie rosną najróżniejsze warzywa. Jest tu również ogród ziołowy w kształcie spirali oraz sad pełen jabłoni i śliw. Ogrody te rozkwitają z pomocą Agnihotry, bez której nie byłoby to zupełnie możliwe.

Żadna farma nie jest oczywiście kompletna bez zwierząt. Mamy ich tutaj wiele: trzy dorodne krowy, które pasą się swobodnie na naszych łąkach, kaczki, psy, koty.

Kluczowym elementem mikroklimatu naszej farmy są pszczoły. W naszej pasiece produkowany jest smakowity, leczniczy miód. Pszczoły są niezwykle ważne w zachowaniu równowagi naszego eko – systemu, ponieważ zapylają kwiaty drzew w naszym sadzie, jak również łąki, które otaczają farmę.

Starożytne, uzdrawiające ognie przyciągają wszystko co jest pomocne ogrodnikowi by przywrócić równowagę Matce Naturze. W odżywczej atmosferze ogni, miejsce staje się sanktuarium dla wszystkich żywych istot – jaszczurek, żab, ptaków, biedronek, ważek, salamander. Pełno ich przyłazi do naszej oazy. Nasza ekowioska jest ucieleśnieniem prawie dwóch dekad oddania, ciężkiej pracy i wspólnego pragnienia by żyć w harmonii z Naturą.

Chcieliśmy stworzyć mikroklimat, gdzie całe życie rozkwita, utrzymywane w równowadze dzięki harmonijnej wymianie między nami a Matką Ziemią. W naszych sercach jesteśmy oddani służbie naszym bliskim oraz ukochanej planecie. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczyć się by manifestować zmiany, których pragniemy.

Historia Ekowioski Bhrugu Aranya

Nasza wizja

Odwiedź nas

Galeria