„Spoza Ziemi i wszędzie wokóła niej widoczne jest światło emanujące ze świętych ogni. Ich efekty mają ogromne oddziaływanie. Widzisz tylko ten ognień, które sam rozpalasz, ale w tym samym czasie wiele innych jest rozpalanych. Wznoś wysoko intencję, z którą rozpalasz te święte ognie. Pozostań obecny przy nich dopóki ostatni płomień nie zgaśnie. Szanuj ten ogień. Jest to święty płomień, który zjednoczy wszystkich u kresu czasów. I z tego świętego ognia zostaną zgromadzeni Wieczni, aby sprowadzić te dawniej śmiertelne istoty z planety Ziemi do domu.”

O Agnihotrze:

„Starożytna nauka o energii piramid została odrodzona. Piramida, której teraz używasz do rozpalania ognia Agnihotry zarówno odbiera jak i wysyła do atmosfery energie, wytwarzając uzdrawiający efekt dla natury, który może zostać zmierzony. Piramida ta połączona jest bezpośrednio z konstelacją ORIONA.”

„Ogień Agnihotry sięga samego wnętrza Ziemi, gdzie uzdrawianie jest przyjmowane i generowane w przestrzeń atmosfery. Występują dwa rodzaje rezultatów: takie, które możemy postrzegać i takie, które są dla nas niewidoczne. Te pierwsze możemy zmierzyć metodami naukowymi. Jednakże efekty najdalej idące (mające wpływ zarówno na praktykujących jak i na atmosferę) są nie do zmierzenia przez żadne naukowe badania. Energie uzdrawiające istnieją na znacznie wyższym poziomie.”

„Kiedy rozpalasz te ognie, zarówno o wschodzie jak i zachodzie słońca, efekty są większe niż możesz to sobie wyobrazić. Twoja praktyka jest widziana i słyszana także na innych planetach poza naszą.”

„Ogień, które rozpalacie o wschodzie i zachodzie słońca postrzegamy jak oddech, który na powrót tchnie życie w Ziemię. Łączy się on z pierwotnymi biorytmami Natury i cyklami regeneracyjnymi, które obecnie są niezwykle zaburzone przez lata intensywnego uprzemysłowienia i eksploatacji.”

„Ogień Agnihotra odżywia Ziemię – od gleby do roślin, od powietrza do wody, ludzi, zwierzęta i całe królestwo roślin. Jest to proces niezwykle subtelny, ale miej świadomość, że przebiega, gdyż jego efekty nie są już takie subtelne, są ogromne. Obecnie wzmacniane są one przez zasiewanie planety OGNIAMI i intonacją MANTR. Dosięgają one wielu sfer poza naszą, ziemską. Nic nie jest takie jak się wydaje, nic nie jest tym na co wygląda na pierwszy rzut oka. TO WŁAŚNIE JEST WYŻSZA NAUKA. Oddajemy nasz hołd tej metodzie oczyszczania i udoskonalania planety. Jest ona czymś znacznie więcej niż nam się wydaje.”

„Podczas palenia ognia Agnihotry o wschodzie i zachodzie słońca można zaobserwować poruszenie liści drzew. To bardzo głębokie i przenikliwe efekty niesłyszalnych dźwięków, które tak naprawdę emanują z piramidy podczas składania ofiary dla ognia. To także rezonans pochodzący z intonacji Mantr, jednak pojawia się tu również coś więcej.  Na wyższym poziomie, głośniejszy a jednocześnie bardziej subtelny dźwięk powoduje, że liście drzew drżą i cała natura rezonuje z tą wibracją. Tak, ten proces nie jest uchwytny dla nauki. Sięga on do samego ‘oddechu’ Natury. Jest w całkowitej jedności z Naturą. Jest jej odzwierciedleniem i naczyniem potrzebnym by podnieść ją do następnego wymiaru. TO JEST ŚWIĘTA NAUKA. Kłaniamy się przed tym boskim, błogosławionym ogniem. OM TAT SAT.”

„Efekty ognia, który palicie mają wpływ nie tylko na cząsteczkową strukturę roślin czy na glebę, mają również działanie odwracające na samego człowieka. Efekty ognia Agnihotry mogą odwrócić rozwój choroby w komórkach organizmu. Dolegliwości mogą zostać wyeliminowane jeśli chory zażyje popiół zebrany z najczystszego ognia Agnihotry. Jeśli chory jest obecny podczas palenia ognia, czyli dokładnie o wschodzie i zachodzie słońca, jego ciało może zostać uleczone z każdej dolegliwości. Taka obecność ma fenomenalny efekt leczniczy przy chorobach fizycznych, a także przyspiesza wzrost zdrowych komórek u roślin. W szczególności ognie mają głębokie uzdrawiające efekty na choroby umysłowe, choroby skóry i specyficzne rodzaje nowotworów.”

„Te święte ognie czasów starożytnych obejmują wszystkie aspekty, które potrzebują uzdrowienia na naszej planecie – między innymi człowieka, jego ciało, umysł i duszę, ale też ziemską atmosferę, Ziemię, po której chodzisz i z której zbierasz plon, powietrze, którym oddychasz i woda którą pijesz. Ogień Agnihotry ma również olbrzymie lecznicze właściwości, które nie są możliwe do zmierzenia. I to są te właściwości, które odpowiadają samemu kształtu duszy.”

Na temat popiołu Agnihotry:

Poprzez zastosowanie popiołu Agnihotry wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień. Popiół ten jest substancją uzdrawiającą, która znajduje zastosowanie w wielu aspektach naszego życia. Używany jest do leczenie fizycznych dolegliwości u ludzi i zwierząt.  Można go również wykorzystywać w rolnictwie aby otrzymać pozbawione zanieczyszczeń, pełne składników odżywczych organiczne plony Homa. Popiół Agnihotra może być zastosowany do uleczenia całej Natury.

„Oddziaływanie ognia Agnihotry sięga znacznie dalej i przejawia się na subtelniejszym poziomie, potężniej niż udaje nam się to zaobserwować. Popiół, kiedy zbierany jest  z czystych ogni, rozpalanych dokładnie podczas wschodu i zachodu słońca, zachowa swoją moc na zawsze jeśli jego struktura nie zostanie zaburzona.”

„POPIÓŁ AGNIHOTRY ma w sobie właściwości wszystkich żywiołów –  Ziemi, Powietrza, Ognia, Wody i Eteru. Jako substancja jest zrównoważony. Nie jest ani Yin ani Yang. Zawiera w sobie właściwości leczenia i Światła. Można skierować jego lecznicze energie na dowolną część ciała, która potrzebuje uzdrowienia. Przy jego pomocy można skutecznie wyleczyć liczne choroby, łącznie z chronicznymi przypadkami. Jednakże, gdy ktoś osobiście aktywnie uczestniczy w rozpalaniu Ognia lub też gdy po prostu jest fizycznie obecny podczas tego procesu, staje się jednocześnie częścią uzdrawiającego cyklu, który powstaje w jego wyniku. Przez co odnosi znacznie więcej korzyści z tej cudownej substancji jaką jest popiół Agnihotry.”

„Moc czystego popiołu zostanie teraz wzmocniona, a zamknięte w nim energie będą aktywowane poprzez przyspieszenie i przez samo zapotrzebowanie tej planety na jego cudowną moc.”

„W popiele Agnihotry drzemie magia, którą można wykorzystać w rolnictwie i medycynie! Nie magia z rodzaju ‘abrakadabra’, ale solidne, cudowne właściwości, zdolne do przywracania równowagi glebie, wodzie i powietrzu. W niewielkich ilościach tego popiołu zawarte są właściwości medyczne. Ma on moc leczenia różnych dolegliwości  jak również do odnawiania zasobów.”

O Rolnictwie Homa:

„Podczas obecnych zmian na planecie będziemy obserwować zmiany w glebie, w ukształtowaniu terenu, w poziomie czystości wody i jej dostępności oraz w sile i poziomie wartości odżywczych zawartych w roślinach. Gdy uprawiamy rośliny w uzdrawiającej atmosferze, takiej, jaką stwarza rolnictwo oparte na ogniach HOMA, ich właściwości zmieniają się automatycznie bez konieczności specjalistycznych umiejętności. Te starożytne ognie nie są czymś ‘kosmicznym’, są praktyczne, uzdrawiające i oparte na solidnej naukowej wiedzy. Mogą o nich nauczać tylko ci, którzy sami je praktykują.”

„Zbliżamy się do czasu, w którym zasoby tej planety zostaną ostatecznie zniszczone przez zanieczyszczenia, a pożywienie, które jemy będzie chemicznie zmienione, tak że wartości odżywcze nie będą trafiały do naszych organizmów z jedzenia. Nie znajdziemy żadnej innej drogi wyjścia z tej sytuacji poza powrotem do dawnych rozwiązań. Nastąpi więc powrót do ziemi. Potrzebujemy całkiem nowego sposobu życia aby móc przywrócić pierwotną wartość glebie, powietrzu, wodzie i zasobom planety.  Potrzebujemy nowej technologii, która przywraca brakujące elementy w całkowicie naturalny sposób.”

„Samo męstwo nie wystarczy, zasoby naturalne nie są chronione, przez lata chemicznego wyniszczania nawozami i opryskami, które zastąpiło dawne metody – aby zrewitalizować glebę będziemy potrzebować cudu. Brakujące składniki w ziemi zostaną uzupełnione dzięki użyciu starożytnych metod uprawy Homa.”

„Efekty jednej zaledwie ceremonii ognia Agnihotry są równe niezwykle silnemu oddziaływaniu, które jak balsam przynosi ulgę i uspakaja cały system nerwowy. Najgłębsze uzdrowienie i korzyści przemiany można odnaleźć w praktykowaniu tych aktów dobroci względem całej Natury jak również i naszej własnej – wewnętrznej natury.”

„Agnihotra jest czymś co wolimy nazywać ‘Ostatecznym Aktem Dobroci dla wszystkich istot żywych, czy to drzew, zwierząt, ludzi, roślin, ziemi, dla wody czy powietrza’. Rezultatem tej praktyki jest ponowne zjednoczenie pierwiastków Ziemi.  Harmonia w atmosferze i ciele, w umyśle i duszy jest tu nadrzędnym celem. Agnihotra stanowi katalizator aby te zmiany mogły zaistnieć w większej częstotliwości niż podczas jakiegokolwiek innego procesu oczyszczania atmosfery.

Palcie więcej ogni. Jesteście Namiestnikami Planety Ziemia i tymi, którzy pomogą jej w uzdrowieniu, od podstaw w górę.”