Przez lata odwiedziła nas niezliczona ilość wolontariuszy, którzy zapragnęli  doświadczyć naszego sposobu życia. Niektórzy z nich podzielili się z nami swoimi doświadczeniami.


Gabriela J.
Niemcy

„Otoczona uspokajającym brzęczeniem pszczół,
Pracowałam w ogrodzie w gorącym sierpniowym słońcu,
Zanurzając swoje ręce w żyznej glebie,
Nabierając popiół świątynny pomiędzy palce,
Czując czystą duszę tej ziemi.
Magiczne i pełne majestatu góry na horyzoncie
Sprawiły, że uklękłam przy porannym słońcu
Kłaniając się pokornie przed pięknem natury.
Oczarowana rytuałem ognia Agnihotry
Rozkoszując się brzmieniem kryształowych mis
Oczyściłam siebie, umysł i duszę.
Tutaj, w uzdrawiającej atmosferze homa
Ponownie odnalazłam swoją miłość do Polski,
Kraju, w którym urodziłam się 50 lat temu,
A który zapomniałam na długi czas.
Wspólnota ludzi z otwartym sercem i duszą
Uczyniła moją podróż duchową wyjątkową i niezapomnianą.
W moich snach wciąż słyszę brzęczenie pszczół.”

Taylor Logsdon
Kanada

„Pierwsze, co zauważyłem, kiedy dotarłem do Bhrugu Aranya to spokojna aura a jednocześnie wibrująco żywe i magiczne odczucie ziemi. Czuć to w powietrzu, w starym jabłonkowym sadzie, w kolorowych ogrodach i świętym ogniu świątyni. Wspaniała wspólnota ludzi opiekuje się tym miejscem – miałem zaszczyt nawiązać wiele przyjaźni podczas mojego pobytu jako wolontariusz – zarówno z mieszkańcami jak i ze zwierzętami; wszyscy oni są przyjaźni i kochający.
Podczas mojego pobytu nauczyłem się wielu rzeczy o sobie samym, o wspólnocie, Terapii Homa, ogrodnictwie i duchowej ekologii. Jadłem pyszne posiłki, grałem na instrumentach z przyjaciółmi, chodziłem na spacery do lasów i – co najważniejsze – doświadczyłem na sobie, co to znaczy uczestniczyć w projekcie i miejscu, które służy planecie, ludzkości i wszystkim stworzeniom natury.
Co za wspaniała grupa skromnych, oddanych i zabawnych ludzi!
Jest to duchowe miejsce, pełne serca, gdzie ekologia i wspólnota są skoncentrowane wokół głębokiej uzdrawiającej siły ognia.
Dziękuję wszystkim w Bhrugu Aranya za  to, że uczynili mój czas tak wyjątkowy.”

Dan Konzman:
USA

„Miałem wolne lato pomiędzy semestrami na uniwersytecie, szukałem okazji do większego kontaktu z naturą, do tego interesowałem się zrównoważonym rolnictwem. Znalazłem Bhrugu Aranya i pomyślałem, że to jest świetne miejsce żeby się przyłączyć.
Zdobywałem wiedzę o Agnihotra i ekologicznym ogrodnictwie. Okazało się, że poprzez medytację i pracę  nauczyłem się znacznie więcej niż się spodziewałem o duchowości i samym sobie.
Terapia Homa otworzyła mi oczy na całe spektrum możliwości i dała mi nową perspektywę na świat. Dzięki wspaniałym ludziom i transformującym duchowym praktykom, lato, które spędziłem na farmie pozostanie pełne wspomnień, które zawsze będą mi drogie.”


Clancy Hearps
Australia

„Zamierzałam zostać w Bhrugu Aranya  dwa tygodnie a zostałam 3! Przez ten czas czułam się jakby owinięta miłością, opieką i duchem wspólnoty.
Dla mnie, uzdrawiająca atmosfera stworzona przez zaangażowanie, jakie wspólnota wkładała w praktykę Terapii Homa była wręcz dotykalna, umożliwiając mi wspaniałe osobiste transformacje podczas mojego pobytu.”

Jeśłi chcesz zostać wolontariuszem w ekowiosce Bhrugu Aranya więcej informacji znajdziesz tutaj.