Jeśli nie dociera do ciebie zanieczyszczenie powietrza, być może dotyka cię problem zanieczyszczonej wody. Przeczytaj poniższy artykuł, napisany przez dr. Ulricha Becka z Niemiec, żeby dowiedzieć się, dlaczego warto dodawać popiół Agnihotry do wody, którą pijesz. 

W poprzednim artykule przekonaliśmy się, że Agnihotra oczyszcza powietrze z patogennych bakterii, zmniejsza ilość szkodliwych substancji chemicznych (NOx i SOx), jak również ilość cząstek stałych w powietrzu (które powodują choroby układu oddechowego). W tym artykule przyjrzymy się temu, jaki wpływ ma Agnihotra i popiół z Agnihotry na wodę. Dobrze jest, jeśli dodajemy popiół z Agnihotry do wody, którą pijemy codziennie. Wielu z nas robi to regularnie. Dlaczego warto to robić? Powód jest następujący: popiół z Agnihotry usuwa patogenne bakterie z wody. Zostało to przebadane wiele razy. Szczególne wrażenie robi eksperyment przeprowadzony przez dr. Johna Matlandera (Cuenca, Ekwador), który mówi:  

W doświadczeniu wykorzystałem ok. 4 litrów zakażonej wody, którą przechowywałem przez kilka tygodni. Przed użyciem jej, poprosiłem doktora, żeby przeanalizował ją zaawansowanym mikroskopem. Powiedział mi, że woda zawiera grzyby, gronkowce i paciorkowce. Zanim pozbyłem się tej wody, postanowiłem zmieszać 200 ml z dwoma łyżeczkami popiołu Agnihotry. Zostawiłem szklankę z tą miksturą na trzy dni. Po tym czasie wróciłem do doktora i poprosiłem o kolejne przebadanie pod mikroskopem. Sprawdził i powiedział: „To zupełnie czysta woda”. Wtedy powiedziałem mu, że to jest ta sama woda, której skład analizował trzy dni wcześniej. Stwierdził, że jest to zupełnie niemożliwe. Ale tak to właśnie było, że dzięki Agnihotrze woda stała się całkowicie czysta.

To oznacza jedno: Agnihotra oczyszcza wodę. Nawet jeśli nie dodajemy popiołu Agnihotry bezpośrednio do wody, ale po prostu trzymamy ją w pobliżu ognia Agnihotry, woda oczyszcza się. Tę zależność wykazał inny eksperyment przeprowadzony przez dr. Johna Matlandera. Zaobserwowano zmniejszenie kolonii Klebsiella i Enterobacterium S.P. o 77% oraz 81% redukcji w przypadku kolonii Escherichia Coli. Podobne eksperymenty przeprowadzone w Maheshwar Homa Therapy potwierdziły te wyniki: samo trzymanie wody w pobliżu ognia Agnihotry powoduje jej oczyszczanie. To prowadzi do hipotezy, że być może nie tylko popiół Agnihotry, ale także sam dym ma właściwości oczyszczające wodę. Co dzieje się, kiedy butelki wody są zamknięte tak, że ani popiół ani dym Agnihotry nie mają kontaktu z wodą, która jest badana? Woda wciąż oczyszcza się. Zmierzono chemiczne zapotrzebowanie na tlen (COD), tlen rozpuszczony (DO), pH, całkowitą twardość wody i ilość bakterii E.coli. Rezultaty tego eksperymentu były zadziwiające z uwagi na to, że różnił się on w porównaniu do dwóch poprzednich. W tym wypadku nie było bezpośredniego kontaktu wody z popiołem czy dymem Agnihotry. Dlatego efekt ten nie może być wyjaśniony w kategoriach reakcji chemicznej. Wygląda na to, że wokół ognia Agnihotry jest pewnego rodzaju pole energetyczne, które powoduje oczyszczanie wody. 

Jakie pole energetyczne? Jedynie fizyka jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Najczęściej występującymi polami energetycznymi w fizyce są pola elektromagnetyczne, lecz przy pomocy kolejnych eksperymentów możemy wykazać, że Pole Energii Agnihotry wykracza poza zakres elektromagnetyczny. Ten wątek zostanie pogłębiony w kolejnych wydaniach tego newslettera. Na ten moment skupmy się na zagadnieniu oczyszczania wody. 

Zaobserwowaliśmy, że popiół z Agnihotry, dym, a nawet bliskość ognia Agnihotry pomagają w oczyszczaniu wody. Wszystkie te eksperymenty zostały przeprowadzone przy użyciu jej niewielkich ilości. Woda była przechowywana w butelkach o pojemności od 200 ml do jednego litra. Co w takim razie będzie się działo w przypadku dużych zbiorników? Zanieczyszczenie rzek, jezior, oceanów jest dużym problemem dla środowiska. Jednocześnie jest to ogromne wyzwanie, żeby uzyskać w tym zakresie jakąś poprawę. Udało nam się uzyskać wstępne wyniki.

Poniższe zdjęcia pokazują pewien obszar rzeki Narmada, przed i po dodaniu popiołu Agnihotry. W ciągu trzech dni można tam było zaobserwować dużą poprawę.

Przed dodaniem popiołu Agnihotry do rzeki
Po dodaniu popiołu Agnihotry do rzeki

 To pokazuje, jak dobrym zwyczajem jest regularne dodawanie popiołu Agnihotry do zbiorników wodnych w twoim sąsiedztwie. Jeśli masz własną studnię najlepiej rób to każdego dnia. Nie tylko popiół pomaga – także uzdrawianie atmosfery Agnihotrą (i innymi ogniami Homa) pomaga oczyszczać wodę. Poniżej znajdują się wyniki z obserwacji jakości wody rzeki Narmada (środkowe Indie). Próbki wody zostały pobrane przed naszym ośrodkiem Homa Therapy Goshala (który jest zlokalizowany przy brzegu rzeki Narmada), w niewielkiej odległości od naszego Goshala i na dalszym odcinku rzeki. Po przeanalizowaniu wszystkich parametrów okazało się, że woda najbliżej ośrodka była najlepsza (i prawdopodobnie było to jedyne miejsce, w którym jakość wody wypełniała wszystkie standardy Światowej Organizacji Zdrowia). Te wstępne wyniki pokazują, że miejsca Homa wpływają na większe zbiorniki wodne, jak na przykład większe rzeki.

autor artykułu: Dr Ulrich Beck (Niemcy)