CO TO JEST AGNIHOTRA?

Agnihotra to uzdrawiający ogień pochodzący ze starożytnej nauki Ajurwedy. Jest to proces oczyszczania atmosfery przy użyciu specjalnie przygotowanego ognia wykonywanego codziennie o wschodzie i zachodzie słońca. Dobroczynne efekty Agnihotry pomagają zredukować stres, poprawiają stan zdrowia i podnoszą poziom energii. To proste i jednocześnie silne narzędzie używane jest na całym świecie przez ludzi w wielu różnych środowiskach. Przynosi niezwykle pozytywne rezultaty i pomaga transformować ludzkie życie oraz uzdrawiać planetę.

POCHODZENIE:
Agnihotra pochodzi z Wed, starożytnej wiedzy zapisanej w Sanskrycie. Sanskryt jest wysoko rozwiniętym i złożonym językiem uważanym za matkę wszystkich języków indoeuropejskich. Mówi się, że informacje zawarte w Wedach są wiedzą objawioną, która przekazywana była ustnie przez tysiące lat, zanim została zapisana w pisemnej wersji Sanskrytu ok. 1500 r p.n.e.

W Wedach już przed tysiącami lat opisana została skomplikowana fizyka naszego wszechświata, nawet tak dokładne szczegóły jak budowa atomu. Metody osiągania wyższych stanów świadomości, życie w harmonii z naturą i techniki oczyszczania atmosfery również zostały podane w Wedach.

To właśnie z tych pokładów wiedzy pochodzi starożytna nauka o oczyszczaniu przez ogień. W starożytnych czasach szczególne ceremonie ognia były wykonywanie w wielu kulturach na całym świecie, m.in. przez Indian Hopi, Majów, szamanów syberyjskich. Agnihotra jest  przywróconą wiedzą o ogniach, którą stosować może każdy bez względu na pochodzenie.

JAK DZIAŁA AGNIHOTRA?
Ogień przygotowuje się w małej miedzianej piramidce o określonym kształcie i rozmiarze. Spalanym materiałem jest brązowy ryż, suszony nawóz krowi oraz ghee (klarowane, niesolone masło). Dokładnie w czasie wschodu i zachodu słońca wypowiedziane zostają mantry, a do ognia wrzucona mała ofiara z ryżu i ghee.

Podczas wschodu i zachodu wiele elektryczności, eterów i subtelnych energii emanuje ze słońca i zalewa ziemię, tworząc efekt powodzi w miejscu gdzie geograficznie następuje wschód słońca.

W czasie Agnihotry gromne ilości energii gromadzą się wokół miedzianej piramidki. Tworzy się pole magnetyczne, które przyciąga życiodajną energię słońca i kreuje biorezonans, a ten oczyszcza atmosferę z zanieczyszczeń i neutralizuje szkodliwe promieniowanie.

Kluczowym elementem Agnihotry są wypowiadane mantry. Sanskryt jest językiem czystej wibracji, który nigdy nie był powszechnym językiem żadnej kultury. Kiedy są wypowiadane mantry wschodu i zachodu słońca, w piramidce tworzy się rezonans, który zostaje wyrzucony do atmosfery przez ogień.

 

WPŁYW AGNIHOTRY
Teraz, bardziej niż kiedykolwiek ludzkość potrzebuje narzędzia, które pomoże oczyszczać atmosferę, uprawiać czystą żywność oraz powrócić do stanu równowagi i harmonii ze wszystkimi istotami żywymi wraz z naszą Matką Ziemią. Agnihotra jest uzdrawiającym narzędziem, dzięki któremu można to osiągnąć.

Transformujący wpływ Agnihotry został udokumentowany w licznych badaniach naukowych, osobistych doświadczeniach oraz świadectwach na całym świecie. Jest to uzdrawiające narzędzie, które może używać każdy, bez względu na rasę, wyznania czy religię. Przeprowadzone zostały badania w zakresie dobroczynnego wpływu Agnihotry na życie roślin i  ludzkie zdrowie, na oczyszczanie atmosfery jak również w sferze psychoterapii.  

Wpływ Agnihotry: 
 • Redukuje stres i napięcie umysłu
 • Regeneruje komórki mózgowe, odnawia skórę i oczyszcza krew
 • Produkuje duże ilości jonów ujemnych, które odżywiają atmosferę
 • Neutralizuje bakterie chorobotwórcze
 • Dym Agnihotry w porównaniu z każdym innym rodzajem dymu ma całkowicie przeciwne działanie. Wdychany przenika do krwioobiegu i poprawia krążenie, tonizuje układ nerwowy i przywraca harmonię w ciele
 • Jeżeli rośliny znajdują się w atmosferze Homa, gdzie utrzymywane są wibracje palonego w piramidzie ognia Agnihotry, to można nawet zauważyć ich wzrost oraz wzajemną komunikację
 • Rośliny czerpią odżywienie z atmosfery Homa, stają się szczęśliwsze i dobrze rosną
 • W taki sam odżywczy sposób  jak na rośliny ogień Agnihotry działa również na ludzi i zwierzęta
 • Podczas wykonywania Agnihotry dym  gromadzi z atmosfery cząsteczki szkodliwego promieniowania i na subtelnym poziomie neutralizuje ich promieniotwórcze działanie. Nic nie jest niszczone a raczej zmienione
 • W czasie Agnihotry wokół roślin tworzy się pole energetyczne tzw. aura. Takie rośliny stają się silniejsze i bardziej odporne na choroby
 • Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków

To najważniejsze przykłady działania Agnihotry, trzeba jednak zaznaczyć, że jest ich o wiele więcej.

 

INNE ARTYKUŁY:

Dowiedz się jak wykonywać Agnihotrę

Przeczytaj naukowe opracowania na temat Agnihotry

Przeczytaj o osobistych doświadczeniach z Agnihotrą