Z wielką radością pragniemy oznajmić, że rozpoczęliśmy budowę Ekologicznego Centrum Terapii Homa “Centre of Light” w Ekowiosce Bhrugu Aranya w Polsce. Ośrodek “Centre of Light” stanowi nowy etap w rozwoju i rozbudowie Ekowioski Bhrugu Aranya, jako że ten  potężny punkt energetyczny staje się międzynarodowym ośrodkiem dla ludzi, którzy chcą sami  doświadczyć i nauczyć się więcej o zrównoważonych sposobach życia i  uzdrowienia naszej planety.

Innowacyjny budynek ośrodka będzie wykonany z ekologicznych materiałów takich jak drewno, słoma i glina. Naturalna glina, trociny i słoma stworzą żywy, oddychający budynek,  gdzie nasi goście będą mogli  cieszyć się uzdrawiającą atmosferą. Używamy tylko lokalnych materiałów, np. glina przeznaczona do wypełnienia ścian i tynków pochodzi z samego wykopu pod fundamenty.

Dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się tej rewolucyjnej oraz zrownoważonej metody budowlanej po wstępnej fazie stawiania fundamentów oraz konstrukcji szkieletowej będziemy prowadzić warsztaty ekologicznego budowania z gliny. Weź się do pracy i razem z nami wypełniaj ściany trocinami i gliną, tynkuj organiczną powierzchnię ścian naszym  gliniano-piaskowym tynkiem!

 

 Ośrodek będzie oferowało 36 miejsc noclegowych.  Na parterze będzie usytuaowana wegeteriańska kuchnia ekologiczna oraz restauracja. Obok jadalni będzie znajdować się studio sztuki przeznaczone do pracy z rzeźbą, malarstwem i rysunkiem mandali oraz innymi twórczymi mediami włącznie z gliną. Dodatkowo znajdą się tam również pomieszczenia do terapii Spa & Wellness i sauna.

Druga kondygnacja będzie miała formę dwóch oktogonalnych skrzydeł. W pierwszym z nich mieścić się będzie sala seminaryjna połączona z dużym tarasem z widokiem na góry i otaczające lasy. Z tarasu goście będą mogli również podziwiać nasz piękny ekologiczny ogród w formie mandali. W drugim skrzydle  będą znajdować się 4 obszerne 3-osobowe pokoje dla gości, każdy z osobną łazienką. Trzecia kondygnacja to 8 przestrzennych pokoi gościnnych z pięknymi widokami. Każdy z nich jest wyposażonych w łazienkę. Wszystkie wnętrza są artystycznie wykończone naturalną  gliną i drewnem.

Przyłącz się do nas i razem stwórzmy ośrodek Centre of Light!

Już teraz przyjeżdżają do nas goście z Polski, z Europy i innych kontynentów aby rozwijać się duchowo, praktykować  twórczą ekspresję oraz nauczyć się ekologicznego ogrodnictwa i ziołolecznictwa. Atmosfera Bhrugu Aranya przesycona jest wysokimi wibracjami, które pochodzą z codziennie wykonywanych ajurwedyjsckich ogni. Energia ta promieniuje by uzdrawiać Ziemię i wszystkie istoty żywe: rośliny, zwierzęta i ludzi.  Wielu ludzi doświadcza tutaj spokoju i głębokiego uzdrowienia, uczy się wielu nowych umiejętności i zabiera ze sobą praktyczne narzędzia, które pomagają transformować życie. To miejsce, które inspiruje i wzmacnia wszystkich odwiedzających.